Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hidden and dangerous 2

17. 10. 2008

Norsko

1. mise - Operace SnowBall (první úder)

Úkoly:

 • najít a následovat průvodce Sygurda
 • zničit nákladní auto s výbušninami
 • najít vstup do podzemního komplexu
 • eliminovat všechny nepřátele
 • vstoupit do podzemních prostor

Doporučené zbraně a vybavení:

Výbavu pro tuto misi doporučuji i vzhledem k těm nadcházejícím, vyrovnanou, tedy konkrétně jeden Sten s tlumičem, jeden De Lisle C.C., jednu odstřelovací pušku Springfield a nakonec Bren… Samozřejmě nějaké další nezbytné vybavení jako je dostatek nábojů, helmy, lékárničky a podobně. Nezanedbávejte ani batohy! Potom také samozřejmě nezbytnou výbavu pro misi, která obsahuje fotoaparát a kleště. Nezapoměňte dát ke svému nejlepšími členovi do výbavy fotoaparát, protože ten jde potom automaticky ve druhé misi do podzemí (tuto maličkost si můžete nastavit i po dokončení první mise, ale ať na to nezapomenete!!!). Může se pak totiž stát, že tam jdete s někým, kdo má pro tuto misi nevhodnou zbraň.


Mapa:

1. Místo, kde na vás bude čekat Sygurd, váš průvodce.
2.a Zde Vás Sygurd, průvodce, opustí.
2.b Zde Vás Sygurd, průvodce, opustí.
3. Vystřílet všechny nepřátele.
4. Tajný vchod do podzemí.
Kaňka. Úkol navíc, zničit vůz.Návod:

Nyní ale již k první misi, kde máte za úkol setkat se s odbojářem, vyčistit areál a najít vchod do podzemí. Jakmile dostanete do ruky ovládání běžte s vojákem, který má De Lisle směrem doleva a vyhledejte první hlídku, kterou potichu odpravíte, poté postupujte opatrně s celým týmem směr letadlo, ale předtím nezapomeňte prozkoumat chatku přímo před vámi, kde se nachází dva vojáci, kteří ale pochvíli sami vyjdou ven. Doporučuji se prodírat pomocí zbraní s tlumičem, který vám usnadní rozebrání nepřítele. Případně využijte odstřelovací pušku. Jakmile je čisto u vraku letadla, postupujte k odbojáři (jmenuje se Sygurd). Mezi vámi a ním už by nemělo být příliš nepřátel. Poté následujte svého muže až tam kde vás opustí. Může vás vést buď přes bažinu, a tam pozor abyste nešlápli vedle, nebo po cestě. Já osobně šel po cestě (obtížnost Težká), ale u kamaráda jsem narazil na cestu přes bažinu (obtížnost Easy). Nevím jestli to má souvislost s obtížností nebo jazykovou verzí hry, ale pro jistotu jsem oba tyto parametry naznačil. Tedy pokud jdete po cestě, dovede vás průvodce až k nákladnímu vozu, který němcové vyhrabávají ze sněhu. Tam vás opustí a vy si budete muset poradit s osádkou vozu. Potom se vydejte k branám areálu, kde vám doporučuji využít odstřelovačku. S její pomocí vystřílíte všechny nepřátelé zvenku (stráže přiběhnou, když uslyší střelbu) a i pár vojáků zevnitř. Zkontrolujte ještě jednou okolí areálu, k tomu vám dobře poslouží puškohled nebo dalekohled. Poté opatrně vejděte dovnitř a hned na začátku se vydejte doprava, okolo generátorů. Doporučuji plazení. Vystřílejte hlídky u mola a pak si vylezte po žebříku nahoru na komín. To je teprve lahůdka pro odstřelovače! Rozhlédněte se po areálu i k molu a vystřílejte zbytek osazenstva areálu. Nyní už zbývá pouze jeden voják, který by se měl nacházet v budově u džípu. Tím byste splnili předposlední úkol a stačí se vydat ke vchodu do podzemí, který se nachází z pohledu od hlavní brány na pravo tak 50 metrů rovně v tom cihlovém „bludišťátku“. Pozor, dveře nejsou interaktivní, proto se vám může zdát, že to nejsou ony, ale stačí když k nim dorazíte s celým mužstvem a můžete se radovat! Mise úspěšně dokončena!


2. mise - Operace Snowball (Zvěd)

Úkoly:

 • vyfotografovat všechny plány spojité s leteckým výzkumem
 • rozmístit výbušniny v několika lokalitách
 • rychle se vrátit zpět k povrchu

Doporučené zbraně a vybavení:

Já osobně bych asi volil Sten gun a Thompson, špatná pro tuto misi ovšem nemusí být ani De Lisle Commando Carabine. Samozřejmě hodně lékárniček, možná nějaké ten granátek a určitě fotoaparát. Pokuď hrajete kampaň, ve zbraních si moc vybírat nemůžete, neboť je máte předurčené z minulé mise. Nezapoměňte si ovšem před misí přehodit fotoaparát k vojákovi, který má pro tuto misi nejvhodnější zbraně!!!


Návod:

Mapa v této misi není. To ale nevadí, protože stejně musíte projít každý kout. . Kdybyste cokoliv neměli splněno, nedivte se, někde jste prostě nebyli, takže objevujte dále!!! Podzemí má dvě části a vy si můžete vybrat, kde začít. V prvním případě (v horním patře) vkročte do místnosti, kde se spící voják zrovna probírá ze spánku, zavřete za sebou dveře (hrozí spuštění poplachu a léčka by se tak nevydařila) a uchylte se do rohu ke zdi, skrčte se a vyčkejte až vyjde ze dveří. Poté ho stylově odpravte do hlavy:-)) Seberte mu klíče a postupujte jinak zamčenými dveřmi. Já většinou chodím úplně dolů a začínám tam odtud, což taky budu popisovat.
Konečně jsme úplně dole a spícího vojáka si necháme až na později. Zabijte strážného u stolečku, doktora, který jde kolem a postupně likvidujte vlny nepřátel, které chodí jak zprava tak i zleva. Až se vám povede všechno vystřílet, jdetě doprava. Ještě jednou doprava a čeká na vás sklad, kde si nabereme výbušniny. Naopak na levo budete mít první úkol. Budeme fotografovat. . To místo je vidět v úvodní in-game animací před misí (u nás obr. č. 1). Až budete mít hotovo, vraťe se zpět, tam, kde jsme se poprvé setkali s tuhým odporem, tedy na začátek druhého podzemí. . a pokračujte dál na druhou stranu. Určitě zde ještě na někoho narazíte. . . Nakonci chodby v pravo se vydejte po schodech do podzemí č. 3.
Dobrá, jsme nahoře. Střílejte i doktory, protože většina se jich jako rokujmí chovat nebude. Hned v první místnosti vyfotografujte dřevěný model letadýlka. Pokračujete-li dále, dlouhou chodbou, a při první možné příležitosti odbočíte doleva, čeká na vás poslední část tohoto úkolu. Vyfotografujte nějaká nákres. A těď už jen položit výbušniny. Míst k položení je celkem 5, tři v horním patře a dvě v dolním. Stačí položit 4 z nich, od položení k výbuchu to trvá přesně 5 minut, což je nepředstavitelné množství času. Popisovat tyto místa samozřejmě nebudeme, podívejte se na obrázky trochu výše. . . Až budete mít hotovo, vraťte se centrálním schodištěm až nahoru a shlédněte zajímavé outro. . .


3. Mise - Operace SnowBall (Rande)

Úkoly:

 • Najděte pilota
 • Zachraňte pilota
 • Naloďte se a opusťte území

Doporučené zbraně a vybavení:

Doporučujeme jednoho snipera Springfield, Sten guny a Brena. . .


Mapa:

černá – trasa k chatce
červená – trasa k lodi
zelená – chatka
žlutá – nákladní vůz
červená kaňka – ideální místo pro útok na nákladní vůzNávod:

Předposlední mise této kampaně je do značné míry opakováním. Projdete se znovu známými místy a znovu tam bude dost nového odporu. Jakmile hra začne, snažte se dostat dva chlapíky, kteří půjdou okolo brány. Poté si zvolte způsob, jakým zlikvidujete 5 pěšáků, kteří půjdou rovnou po cestě. Máte několik možností. Počkáte si na ně a zlikvidujete je u brány. Můžete také vylézt k MG42 a použít ho. Nebo já, jako zarytý sniper jsem použil tuto věž jen pro lepší rozhled. Poté se vydejte směrem k chatce, kterou jste v první misi obešli, po cestě bude poměrně silný odpor, ale když půjdete opatrně, nebude to žádný větší problém. Jakmile se dostanete k chatce a promluvíte si s odbojářem, zabijte vojáka nahoře na kopci a ochraňte Sygurda, aby mohl uniknout. Tím splníte dobrovolný úkol. Spolu s pilotem, kterého jste našli v chatce se vracejte zase velmi opatrně k areálu, při křížení cesty potkáte německý nákladní vůz plný vojáků, stačí si šikovně počkat s Brenem a rozmašírovat motor tak, že vůz exploduje. Postupujte dále a pokud se chcete vyhnout němcům v areálu, jděte podél kopce a likvidujte jen nezbytně nutné nepřátele. Tudy se dostanete k plotu, který pomocí kleští, které jeden z vašich vlastní z předchozích misí prostříhejte plot a vydejte se k molu, kde na vás již čeká jednotka commandos se svým člunem! Stačí se nalodit a přeji příjemnou plavbu!


4. Mise - Operace SnowBall (Ledovec)

Úkoly:

 • Prozkoumejte ledovec
 • Najděte dokumentaci

Doporučené zbraně a vybavení:

V mém způsobu řešení této mise si moc tiché akce neužijete a zbraně do této mise dostanete přidělené, takže není v tomhle ohledu co řešit.
Pokud ji hrajete jako samostatnou misi, doporučuji vám Jednu odstřelovací pušku, jeden Sten s tlumičem, pak jednu Karabinu a nakonec neco na střední vzdálenosti, třeba Garand.


Mapa:

žlutá – alternativní místo k zahájení útoku
červená – jedno z ideálních míst k zahájení útoku
modrá – ponorka
zelená – dokumenty
fialová – vysílačka
černá - trasaNávod:

Čtvrtá a poslední mise v ledových krajinách se odehrává na potápějícím se ledovci. Jako každou misi je ji samozřejmě možno dokončit více způsoby, já vám ale popíši jen jeden.
Po krátké průpovídce se dostanete k ovládání. Ujměte se tedy svých vojáků a pusťte se do práce! Po pravé straně je poměrně schůdná cesta, ale hlavně výborný rozhled pro sniper, který odtud dokáže divy! Jakmile se dostanete na takovou úroveň, abyste viděli stráže na horizontu, začněte na ně pálit. Rychle a tvrdě postupujte směrem dopředu a dávejte si pozor i na záda, za kterými by se vám mohli objevit stráže přivolané z obchůzky (tak dva nebo tři muži). S pomocí odstřelovačky mi trvalo několik málo okamžiků, než jsem se probojoval až do tábora, kde musíte ještě stihnout velice důležitý úkol, a to zabít oficíra dříve, než stihne dojít k ponorce! Potom už jen stačí opatrně projít všechny chatky, v té největší se v posledních dveřích nalevo chodby nacházejí kýžené dokumenty. Všechny vojáky v chatkách samozřejmě pomlaťte a v chatce s velkou anténou na střeše najdete vysílačku, kterou použijte. Dozvíte se o novém úkolu eliminovat posádku ponorky, tak se vydejte tím směrem, z dostatečné vzdálenosti zlikvidujte hlídky u ponorky jednoho po druhém a do nitra ponorky vyšlete vojáka, který má zbraň s tlumičem! Potichu sejděte dolů, po žebříku neklouzejte, jinak byste doskokem na podlahu upozornili posádku, že tam jste… Poté se tichou chůzí vydejte zlikvidovat vojáky postupně každou místnůstku zvlášť, vylezte z ponorky a jměte se zpátky k vysílačce! Tam již mise po použití vysílačky končí!Afrika

1. mise - Operace Nomad (špagetožrouti)

Úkoly:

 • najít Schumanna
 • potlačit veškerý odpor letiště

Dobrovolné úkoly:

 • zničit silážní nádrže
 • zničit letouny na letišti

Doporučené zbraně a vybavení:

Celkově pro celou část odehrávající se v severní africe platí, že se převážně bojuje na dlouhé vzdálenosti, není tedy od věci vzít si odstřelovačskou pušku. S tou si ale moc nezaškrtáte v menších prostorách (o které také není nouze), vezměte si tedy nějaký ten samopálek. Tým vybavte nejlépe dvěmi karabinami a stenem, samozřejmostí je slušná zásoba střeliva a nějaký ten medkit.


Mapa:

modrá - trasa vašeho džípku
červená - vaše pěší cesta do hlavní budovy
červená osamocená tečka - umístění flak trucku
žlutá šipka - trasa posil
žlutá mezerovaná - pravděpodobné možnosti trasy tankuNávod:

Misi začínáte na poušti nedaleko od džípku naloženého vašimi kolegy. Nastupte do něj a vyražte po cestě. Držte se na ní tak dlouho, pokavaď se nedostanete k hromadě trosek a sudů (místo je nápadné křídlem opřeným o ostatní trosky). Tam seskočte s vašeho silného stroje a vrhněte se za tyto trosky. Dávejte pozor, neboť jste za sebou pod stromy nechali spícího mechanika. Je DOBRÉ ho odstranit. Jeho smrt ovšem (pokud vás před tím nikdo nezpozoroval) vzbudí všeobecný zájem nepřátel, špagetožroutů, a vám nezbývá nic jiného než obrana. . . Nepřátelé se na vás řítí ze všech stran, tak střílejte, není jich mnoho. Boj je ztížený občas nalétávajícím bitevníkem Focke-wulf, škody jím způsobené ovšem můžete vyvažovat tím, co si vyhrabete z pod nehtu. Když je vzduch již trochu čistější (nepočítáte-li pach krve) vrhněte se do hlavní budovy (hlídejte, zda jste odstranili muže pod větrníkem a kulometčíka na střeše, ostatně to asi poznáte :-)). Tam ještě pravděpodobně na někoho narazíte, ale neměl by to být člověk nebezpečný. Vás zajímají první dveře vlevo. Jakmile do nich vstoupíte, spustí se ingame animace a jistý Ital-důstojník vám oznámí, že Schumann práskl do bot. Úkol se mění: Najděte dokumenty o Schumannově odletu. Ty se na nejlehčí úroveň nacházejí na stole v protější místnosti (jakási kniha), na střední obtížnost na dvou různých viditelných místech. Na těžší úrovně je to problém, nejde je totiž v anglické verzi získat, tedy do doby, než vyjde opravný patch. Zhruba v tuto chvíli (je to asi tak necelých pět minut po začátku) se na scéně objevuje pancéřový pomocník v čele pomocného konvoje (mimo jiné čítající rádoby akční posádku mototokola se sajtkou připomínající středověké rytíře s dřevcem). Na tank neplatí olověné projektily ráže 9mm a není tedy od věci sehnat si něco užitečnějšího. V levé zadní místnosti hlavní budovy je jakási cela plná zbraní, klíč od dveří je v místnosti s Italem-důstojníkem. Uchopte pancéřovou pěst, zamiřte na tank (ten je téměř vždy jinde, takže ho ještě musíte vyhlédnout), vystřelte. Velice prosté. Nyní pokračujte obvyklím způsobem odklízení italů. Misi si můžete zakčnit plněním dobrovolných úkolu, které jsou zničení letadel a silážních nádrží. Je několik způsobů, jak toto provést. Jednak suše pomocí trhavin (také v muničáku - cele), nebo vlhce pomocí kulometku na střeše (tím ale nevyřešíte všechny, takže na trhaviny taky dojde) nebo mokře flak - truckem parkujícím za hlavní budovou (letadla v hangáru bohužel stejně musíte zničit trhavinou či pancéřovou pěstí)


Nyní pár poznámek:

 1. Nedaří-li se vám najít nějakého přežívajícího parazita, pak je velká pravděpodobnost, že jste nepokořili muže ve výklenku u sítěného stanu na levé straně hl. budovy. Musíte také vyčistit hangár, zákopy a nemocniční stany.
 2. Do druhé mise se vám zatraceně hodí pancéřová pěst, jednu si tedy vezměte v muničáku a taky si naberte munici z bedny v pravém zadním rohu (pohled ode dveří, teď mluvím o muničáku), kterou jsem měl neviditelnou (chuchu bug).
 3. Nasedněte do džípu (pro trapáky) nebo do flak - trucku (pro makáče!!) a vyjeďte vstříct dalšímu dobrodružství!!!


2. mise - Operace Nomad (letecká přehlídka)

Úkoly:

 • projeďte pouští

Doprovolné úkoly:

 • zabraňte nepřátelům v zavolání posil (spočívá to v tom, že se žádný nepřítel nesmí dostat k vysílačce, která se nachází kousek od nepojízdného flak - trucku. Stojí tam na bedně a z dálky není moc vidět. Stačí prostě střílet všechny u flaku. Výsledek je takový, že na konci jízdy se proti vám nevyřítí náklaďák :-))

Doporučené zbraně a vybavení:

Do této mise si toho zrovna moc vybírat nemůžete, neboť pokračujete s tím, co měl váš tým (to je hezký rým!). Ale platí, že jak jsem se již zmínil v předchozím návodu, do této mise se vám hodí pancéřová pěst a odstřelovačská puška. Ale již samotný úkol asi naznačuje, že nějakého toho nudné ochomítání si tady opravdu moc neužijete.


Mapa:

červená kolečka - uméstění zničených konvojů
modré tečky - vhodná místa k odstřelování přeživší posádky
žluté kolečko - cíl mise
černě šrafovaná část - minové poleNávod:

Misi začínáte v jednom ze dvou možných dopravních prostředků, s kterými můžete hrát misi. Je to jeep nebo flak-truck. Šanci na dohrání máte v obou případech stejnou, ale mě se osobně hrálo líp s flak-truckem, neboť u něj je i velice povedená šance, že vaši kolegáčci sestřelí útočící letadla. Nastartujte tedy motor a vydejte se po cestě (POZOR, ostatní prostory jsou plné min ale ty jsou velice hezky vidět. Na celé mapě je jich asi 10 000 :-)). Hned na začátku nad vámi poletí několik letadel, ty vám ale naštěstí nevěnují pozornost, učiňte tedy stejně jako oni a věnujte se jízdě. Asi v první čtvrtině cesty narazíte na první odpor. Ten ale sestává jen z jediného kulometného hnízda, sesedněte tedy z automobilu a střelce z dálky odpravte, nemá cenu zbytečně riskovat průjezd. Pokud jste si již v předchozí misi nenabrali pancéřovou pěst, vše můžete napravit zde, několik pancéřovek je totiž opřano o trosky nákladního automobilu. Jakmile zde vyřešíte své záležitosti, pokračujte v cestě. Druhé "odpočíadlo" již klade podstatně větší odpor a tvoří prakticky jediné problemové místo mise. Já osobně vám doporučuji sesednout v uctivé vzdálenosti a osamoceně se postupně za neustálého odstřelování posunovat po pravé straně cesty. Problém je totiž v tom, že proti vám je nasazen tank, pravděpodobně jediný funkční stroj, který přežil bombardování. Držte se pořád tak, aby jedoucí tank byl mezi vámi a druhým poškozeným tankem. Jakmile je nepřátelský tank kousíček od vás, hupsněte do poškozeného tanku a hurá do malé tankové bitvy. Prakticky platí, že vyhrává ten, kdo vystřelí dřív. Druhá možnost odstranění tanku je jednoduše pomocí pancéřové pěsti. A třetí možnost je prostě to zkusit projet, i to je možné, ale zdaleka ne tak bezpečné jako úplné odstranění nepřátel. Dávejte taky pozor na flak na druhé straně údolí. Jakmile je průjezd volný, neváhejte a jeďte ke křížku označujícímu cíl mise. Budete projíždět poslední zničený konvoj, opět ho z dálky odstraňte (mužete si taky vzít sniperky, většína nepřátel z této části je totiž má). Jakmile jste téměř u křížku, zběsile proti vám vyjede německý náklaďák, já jsem projel zkrz něj(hehe). Ale tím se už nezabývejte, neboť mise končí.


3. mise - Operace Nomad (Hosté)

Úkoly:

 • najděte nový funkční automobil
 • zabíte všechny nepřáté
 • ochraňte mechanika
 • zkontaktujte ústředí za použití radiostanice (po zabití všech nepřátel)

Doporučené vybavení:

Jako u předchozí mise nemáte na výběr, neboť pokračujete s tím, co máte. Každopádně platí, že odstřelovačská puška se opradu hodí!!!


Mapa:

červená - postup na sniperovací místo
modrá - utočný okruh
oranžové elipsy - přibližné postavení trosek mimo mešitu
černá elipsa - minové pole
žlutá šipka - vchod do mešity
žlutá elipsa - umístění náklaďáku a mechanikaNávod:

Na pokračování vaší cesty pouští se vám přihodí nepříjemná událost. Motor poškozený kulkou odmítá pracovat a tak se nevyhnete dobývání nedaleké mešity za účelem získání nového automobilu. Jedná se o misi akční, tedy velký počet nepřátel na malé ploše. Samotný návod tedy zní: Nejdříve se k mešitě vůbec nepřibližujte a jen ze slušné dálky odstřelujte, dávejte si pozor na odstřelovače kempujícího na věži a neopomeňte ani zhruba pět mužů poschovávaných v troskách kolem mešity (na mapě nejsou vidět, pouze jejich přibližné postavení). Jakmile nebudete mít nikoho v dohledu, opatrně se přesouvejte k pravému rohu mešitních zdí, v dávných dobách odrazujících útoky šiřitelů křesťanské šalby. Je velká pravděpodobnost, že právě z těch míst se ve chvíli, kdy máte vstup téměř na dosah vyřítí dva mužíci a je jisté, že v místnůstce naproti velké trhlině ve zdi, kterou vstupujete, je další muž - dívá se na vás okýnkem, takže se nenechte zaskočit. Jakmile je od těchto mužů klid, vylezte si na hradby a oběhněte je, cestou smozřejmě ničte vše živé - KROMĚ MECHANIKA . Je to muž v modrých montérkách, sedí u náklaďáku a bojí se bojí). Dávejte si pozor na malé uličky mezi jednotlivými komůrkami v areálu mešity. Až celou zeď oběhnete, seskoče k mechanikovi a prohoďte s ním pár slov. Objevuje se vám nový úkol, tentokrát již oficiálně, ochraňte mechanika. V tuto chvíli pravděpodobně jen hledáte, koho jste nechali naživu, a tak vám musím doporučit nudné prohledávání všech komůrek a samotné mešity (v ní je doktor, umírající muž a slušná zásoba medkitů). Radiostanice se nachází taktéž v mešitě, hned za dveřmi na levé straně.


Pár poznámek:

Na následující misi vám opravdu dopuručuji, abyste si zašli na věž mešity pro německou sniperku a pár nábojů (tedy jen v případě, že máte nouzi o olovo). Dávejte si pozor na minové pole (na mapě). Pár granátů taky nemusí být na škody. Máte-li rádi pohled na krajinu, pak mohu vřele doporučit výhled z věže mešity. Opravdu impozantní!!


4. mise - Operace Nomad (Karavana)

Úkoly:

 • Ubraňte oázu
 • Zabraňte zničení opraveného automobilu
 • Zkontaktujte velení (hned ze začátku)

Doporučené vybavení:

Bohužel ani v této misi se nedočkáte normálího výběru. Ten je omezen pouze na několik středních zbraní. Pokud jste si z předchozí mise nechali odstřelovačskou pušku, neprohloupíte. Je to prakticky to jediné, co k misi potřebujete (vynechávám-li bazuku, k tomu ovšem později). Pravda ale je, že jeden z týmu by měl mít samopal, pokud by nepřátelé prošli až do vámi střeženého objektu.


Mapa:

červená velká šipka - směr útoku na EASY
červená šipka malá - směr nepatrného útoku na NORMAL
zelené kolečko - věž s kulometem
zelené čárka - zeď vhodná k umístění jednoho z vojáků
modré kolečko - místo k odpálení polopásáku (ten jinak přijede před bránu)
modrý tančík - místo zastavení tanku na NORMAL (obvykle)
žlutý tančík - místo zastavení tanku na EASY (obvykle)Návod:

Misi začínáte na hradbách mešity, hned se ale musíte přesunout k vysílačce a zkontaktovat velení. Jakmile zavoláte, vemte si v místnosti, kde byl v předchozí misi doktor (hlavní místnost mešity) bazuku a alespoň jeden další náboj (pokud nechcete později zbytečně ztrácet čas). Bohužel hned na začátek musím napsat, že jsem tuto misi hrál jen na nejlehčí a druhou nejlehčí obtížnost a nevím, zda v obtížnějších úrovních nastávají nějaké změny. Jakmile tedy poberete střelivo, utíkejte na místo, odkud jste se přesunuli do mešity. Vřele doporučuji jednoho z vašich kolegů (na lone wolf může být problém) poslat k obsluze kulometu v jedné z věžiček, dalšího pak na zeď na které stojíte vy. První člen konvoje, který se objeví ve vašem zorném poli je náklaďák. Nejlepší je ho třemi nebo čtyřmi ranami do chladiče (ze sniperky) zapálit. Za chvíli uvidíte pouštní ohňostroj. Následující útok (jen na NORMAL) je veden mimo zorné poli věžičky, o ten by se měl postarat muž, kterého jste poslali na "vaši" zeď, ale samosebou mu můžete pomoci. Na této straně je už později klid. Od této chvíle je to horší. Blíží se k vám jeden tank v čele asi 15 mužů. O muže se neuvěžitelným spůsobem postará kulometčík, zničení tanku ale musíte obstarat vy. Jakmi tank bude projíždět kolem věžičky, napalte ho jednoduše bazukou a konec (ale jen na EASY). Na NORMAL ho nechte projet a zbytečně ho nedrážděte (dokonce se vyplatí těsně před průjezdem tanku na chvíli uvolnit kulometčíka a počkat, až tank přejede, jinak budete kulometčíkovu smrt vysvětlovat jeho matce). Po vystřílení mužů původně běžících za tankem vás čeká jednoduchý úkol - přeběhněte z hradeb na místo označené na mapě a počkejte na příjezd polopásáku. Jedna rána bazukou spolehlivě dělá z jeho posádky roštěnou (nejíst, rakovinotvorné). Měl by vám stále zbývat jeden náboj do bazuky, což se hodí, neboť nedaleko od vás u trosek starých zdí parkuje tank, který jste předtím nechali projet. Jeho hlaveň je natočená od vás, střelte bazukou přesně do "A" (nápis) na jeho věži a to zabere v 9 z 10 případů. Konec mise!


5. mise - Operace Nomad (Whiskey bar)

Úkoly:

 • najděte Hanse Shumanna
 • donuťte Shumanna ke spolupráci
 • zabíte všechny nepřátelé v okolí ranveje
 • uprchněte v uloupeném Junkersu

Dobrovolné úkoly:

 • zničte všechny německé tanky
 • zničte veškeré zásoby paliva
 • získejte informace o útoku
 • zničte všechna letadla (kromě Junkersu 88 potřebného k odletu)

Doporučené vybavení:

Misi opět začínáte s vybavením z mise předchozí, takže do této kolonky nemusím prát téměř nic. Jediné, co se změnilo je vaše oblečení - nyní nosíte německou uniformu a to z důvodů proniknutí do Daiburnu ( Abn-Sin-Oanské letiště).


Mapa:
Návod:

Misi začínáte v jednom ze dvou podzemních skladů na mapě. Pozor! Hned za vámi na konci chodby sedí dva mužíci, kteří po chvíli začnou střílet na vaše kolegy. Odpravte je (mě zůstal jeden náboj do bazuky, takže jsem moc problémů neměl a ještě vznikl hustý screenshot!!). Ve skladišti si zároveň můžete z beden vzít německu pistoli, karabinu, MP-40 a zásobu střeliva (bedny jsou hned za prvním rohem na pravé straně, díváte li se směrem od vozu). Nezapomeňte také, že chcete-li být nenápadní, nesmíte mít ani spojenecký batoh. Jakmile tedy vyřešíte své záležitosti s nenápadností, rozkažte svému týmu počkat a vypravte se ven ze skaldiště a doprava směrem k třem boudám (na mapě je vidíte celkem jasně) Po nikom nestřílejte, běžte ale rychle, musíte se hbitě dostat až k třetí boudě, ve které je schovaný zaparkovaný tank. Nasedněte rovnou na třetí místo (hlavní zbraň) a zničte dva tanky přímo před vámi (střelte do "A" na zadní straně jejich věže a to většinou zabere). Poté přesedněte na řidičské místo a dojeďte pro tým. Tankem se vydejte k druhému skladišti a zaparkujte tak, aby dveře byly ve střelném úhlu kulometu. Tým nechte v tanku a vběhněte do skladu, někoho zabijte a utečte. Nepřátelé vás budou následovat a vběhnou pod palbu kulometu jako svině pod nůž. V tomto skladu je zásoba pancéřových pěstí, granátů a munice (mimochodem i bomb a pum). Dalším krokem je vyčištění hangárů od hnusu, postupujte tedy od jednoho k druhému, nikde není víc lidí, než tři. V jednom z nich ovšem narazíte na důstojníka promlouvajícího k dvěma vojáků. Vyslechněte rozhovor a náhle máte splněný jeden z dobrovolných úkolů (tým stále nechávejte v tanku, jinak vám poslouchání překazí. Dokonce je lepší ho nechat ve slušné vzdálenosti od tohoto hangáru, jinak důstojník může slyšet případnou střelbu). Pak důstojníka a vojíny odpravte. Pokračujte v jízdě podél zákopů a bijte každého, kdo v nich vězí. Dojeďte podél nich až k červenobílé závoře, odkud se vydejte k menší budově, ve které se skrývají asi čtyři mužové. Nešetřete nikoho. Poté už zbývá jediné - najít Hanse Shumanna. Ten je ve své kanceláři v druhém patře hlavní budovy. Promluvte s ním a odveďte ho k letadlu nedaleho od budovy (na ranveji). Možná po vás ještě bude střílet sniper, na toho pozor! Jakmile jsou ale všichni u letadla, zvítězili jste!


6. mise - Operace Nomad (Dravci)

Úkoly:

 • nenechte se sestřelit :-)

Návod:

Co se této mise týče, nemá valný smysl radit, neboť trasu udává váš pilot (Hans Schumenn) a jediné zbraně, které potřebujete jsou kulomety umístěné v letadle. Mohu vám ovšem napsat pár rad. Mě osobně se vyplatilo překlikávat mezi jednotlivými členy týmu a měnit tak střelný úhel (tři kulomety směřují dozadu a jeden dopředu, většinou na jiné výškové úrovni). Navíc doporučuji v každé volné chvíli, kdy na obzoru není vidět žádný "dravec" přebíjet, neboť náboje do kulometů dochází celkem rychle.Norsko

5. mise - Operace SeaWolf (Parovod)

Úkoly:

 • pod vodou zaminovat obě lodi (Tirpitz 2x mina a Enigma 1x mina)
 • dostat se nepozorovaně na Enigmu a ukrát šifrovací přístroj
 • nespustit žádný poplach
 • ukrát tajné dokumenty
 • Vrátit se na únikové místo

Doporučené zbraně a vybavení:

Tato mise je jedna z mála, kde jsou zbraně na dálku, jako např. sniperovací pušky, úplně k ničemu. Naopak zde využijeme tiché zbraně pro čistou práci. Volte tedy mezi zbraněmi Sten gun a De lise, které jsou pěkně tichoučké a nespustíte střelbou z nich poplach.


Mapa:
Návod:

Začátek mise se odehrává několik stop pod hladinou ledového oceánu. Zavelte svým společníkům "Follow me", nasedněte na podmořský skůtr a vydejte se k první lodi, kterou je Tirpitz. Na trup této větší lodi umístěte dvě miny a vydejte se pod Enigmu. Zde stačí položit pouze jedna. Hru si uložte a vyražte na vzduch.
Z levé zadní části lodi vyšplhejte po žebříku nahoru a co nejtišším způsobem vyhledejte na lodi šifrovací zařízení Enigma. Jedná se o dveře na levé zadní části lodi. V místnostech o poschodí výše pak ještě seberte tajné dokumenty. Po celou dobu na lodi by se nemělo střílet z hlučných zbraní a zbytečně na sebe upozorňovat -> zabíjet vše na jednu ránu, aby nedošlo ke spuštění poplachu.
Až bude práce na lodi hotová, ponořte se opět do vody, nasedněte na mořský skůtr a vydejte se do únikové zóny.

 

 

Barma

1. mise - Operace Stranger (Mraveniště)

Úkoly:

 • Zničit most
 • Obsadit osadu a najít technickou dokumentaci součástek
 • Přemístit se k místu určení

Dobrovolné úkoly:

 • Najít katanu japonského poručíka

Doporučené zbraně a vybavení:

Rozhodně si některé vojáky opatřete zbraní s tlumičem, aby příliš hlučná střelba nealarmovala zbytečně moc jednotek. Dále by vám neměla chybět aspoň jedna ostřelovací puška, jenž se bude hodit hlavně na vzdálenou eliminaci bunkrů.


Mapa:

modrý kroužek - místo, kde se nalézají dokumenty
zelený kroužek - místo, kde se nalézá katana
červené kroužky - umístění výbušnin na mostě
červený vykřičník - skryté nebezpečí :o)
malá červená šipka na začátku - počáteční náporNávod:

Při počátečním nádechu nečekejte, že vás nepřátelé nechají po celou dobu boje klidně spát, několik desítek metrů po cestě od vás totiž právě přichází jedna z japonských jednotek. Není příliš početná, a tak její likvidace nezabere přiliš mnoho času. O kousek dále narazíte na jeden z vojenských bunkrů hlídající vstup na most, jenž je nadále hlídán jak jednotkami u kraje, tak i jedním bunkrem na pravém kopci a několika dalšími vojáky na druhé straně mostu. Co se týče kulometných hnízd, jejich pozice znázorňuje ikonka červeného křížku na mapě díky níž přesně můžete kontrolovat situaci. Postupně se ujištujte, že je okolí čisté a převěďte jednotku na druhou stranu. Nezapoměňte položit výbušniny na červených symbolech u krajů mostu. Tak, jeden z úkolů je již hotový a nám nezvývá nic jiného, než proniknout do osady a zjistit důvod přepravy neznámé techniky. Další nebezpečí představují další dva bunkry před vstupem do osady a uprostřed ní japonští vojáci, jež vám mohou ještě dosti znepříjemnit vaše cíle. Snažte se probourat jejich odpor a ukradněte dokumenty v jedné ze zadních chatek námi označené modrým kroužkem (viz. mapa na těchto stránkách). Po jejich ukradení splňte příkaz zničit součástky uprostřed a cestou k místu určení nenechejte ani katanu japonského poručíka napospas (ta se nachází na naší mapě v chatce označené zeleným kroužkem). Pokračujte dále po cestě a neustále si kontrolujte pozice bunkrů na mapě ve hře. Mise je úspěšně ukončena dopravením všech přiživších vojáků vaší jednotky na místo určení.


2. mise - Operace Stranger (Král hory)

Úkoly:

 • Obsadit vrchol hory
 • Eliminovat japonského důstojníka ukrytého v bunkru
 • Dorazit na místo určení

Doporučené zbraně a vybavení:

Nyní bych doporučil, aby jednotka měla dostatek lékarniček (hodně záleží na stupni obtížnosti). Jako výzbroj určitě několik granátů na pročišťování bunkru a klasické kulomety nebo samopaly, protože půjde o akci více na tělo. Hodně účinná je i na větší vzdálenosti zbraň Springfield bez optiky - dokáže na jediný zásah eliminovat nepřítele a ani příliš necuká.


Mapa:

modrý kroužek - místo, kde se v bunkru nalézá důstojník
červené vykřičníky - ohraničení minového pole
zelený kroužek - tímto poklopem se dostanete do bunkru, kde je ukryt důstojníkNávod:

Tato mise se odehrává v husté mlze za velice nepříznivých podmínek a vy jako jednotka se přidávate k vašim spojencům, jejichž úkol obsadit japonský bukr na vrcholu se stává i vaším cílem. I přes to, že budou po vašem boku tanky typu Sherman, nebude obsazení jen tak jednoduché. Na tuhle část hry neexistuje přesný postup, který by vám zaručil jasnou cestu k cíli, proto Vám uvedu několik typů, jak dosáhnout vítězství. Okolí je silně bombardované, proto se nezdržujte v přílišné blízkosti tanku, jehož výbuch by mohl znamenat smrt celé vaší jednotky. Buďte vždy zbrojově připraveni, nepřátelé se často skrývají ve vysoké trávě a mohou váš jednoduše a originálně překvapit. Poté, co se dostanete až k vrcholu hory, zlikvidujte kulometná hnízda vytvořená uvnitř bunkru a pomocí poklopu vnikněte dovnitř. Cíl zůstává jasný, eliminovat veškerý odpor, který se během hry naskytne. V průběhu operace zevnitř bunkru přiběhnou další japonské posily doposud schované jako zálohy - pro splnění úkolu musíte najít jednoho z japonských důstojníků, který se schovává v bunkru na námi označeném místě. . Po jeho likvidaci vám hra opět sdělí, aby jste se přemístili na místo určení a označí jej velkým modrým křížem. Po přivedení všech přeživších vojáků vaší jednotky mise končí a tím i celá kampaň v Barmě.Alpy

1. mise - Challenger (Stav nula)

Úkoly:

 • Sehnat převlečení řidiče
 • Sehnat papíry od řidiče
 • Pokračovat v náklaďáku dále ke hradu

Doporučené zbraně:

Na tuto misi bych volil pouze jeden batoh, pro sebe. Do něj si dal lékárničky a náhradní náboje. U zbraní bych dlouho neváhal - doporučuji Enfield Mk. a náhradní zbraň Sten Gun (pro tichou práci na konci mise). Ostatním bych rozdal Thompsony a jednoho De Lisle Commando Carabine. A můžeme vyrazit. . .


Mapa:Na mapě je vše vyznačené, nepotřebuje tedy žádný komentář :-))


Návod:

První část v rakouských alpách není vůbec těžká, pouze musíme být v závěru trochu opatrní. Jedna maličká chybička totiž může znamenat opakování celé mise.
Dobrá, jsme na začátku, postřílejte všechny a putujte mapou skorou až na konec. Během hry potkáte různé druhy odporů jako např. hlídky, snipery, kulometná hnízna a německé vlčáky. . . Když už budete skoro na konci, uvidíte před sebou chatu, v níž sedí německý voják a řidič, kterému musíte vzít papíry a uniformu. Pozor!! Řidiče nemíte zabít, protože pak byste si nemohli vzít uniformu a dokončit misi. Dále také nesmíte moc střílet, zejména v blízkosti objektu, neboť voják v chatce sedí blízko telefonu a ihned by varoval své kolegy = mission failed:-)

Já jsem tuto část řešil sám, bez svých kolegů. Ty jsem nechal stát opodál a uložil jsem si to. Jednak byste s nimy byli moc nápadní a za druhé už je vůbec nebudete potřebovat:-))
Potichoučku jsem oběhl skálu, kde jsem zabil hlídku (zde se Vám velice hodí tichý Sten Gun) a dostal jsem se tím k chatce z druhé strany. Přeštípl jsem Českému Telecomu dráty a voják tak už nemohl volat. . . Hihi!! Nyní už můžete střílet o sto šest!!! Pokud jste to ještě neudělali, zabijte hlídku dvou mužů před náklaďákem a přesuňte se k hlavnímu vchodu do chaty. Otěvřete ji a zabijte německého příslušníka u telefonu. Znovu upozorňuji, nezabíjejte řidiče, sám se Mise úspěšně dokončena!!!

*ponz. : Na konci můžete střílet i z jiných, hlučnějších zbraní. Já osobně jsem to udělal i se sniperem, tompsonem nebo MP 40. Je to ovšem o poznání těžší a budete muset často loadovat.


2. mise - Challenger (Agent)

Úkoly:

 • Předat veliteli papíry
 • Kontaktovat agentku Salterovou
 • Najít v archivu dokumenty
 • Utéci branou

Nepovinné úkoly:

 • Najděte ztracená umělecká díla (tento unikátní úkoly byl objeven až Balabuchem po dlouhých týdnech a spočívá v tom, že musíte z jedné tajné místnosti vzít alespoň jeden červený tubus - srolované plátno)

Doporučené zbraně a vybavení:

Jelikož v této misi musíte mít MP 40 a německé oblečení, abyste nebyl odhalen, nemůžete si moc vybírat. Nezapomínejte, že si nemůžete vzít navíc batoh, protože ten je spojenecký a všechno by se prozradilo. Doporučuji tedy MP 40:-)) náboje a lékárničku na záverečnou přestřelku!!!


Mapa:
Návod:

Ještě než začneme, tak bych rád předestřel jednu technickou maličkost. Vedle svého ukazatele zdraví a výdrže vám běhá ještě jeden graf (hnědá barva). Je to tzn. důvěryhodnost. Čím plnější je graf, tím míň jste nápadní, naopak když je graf úplně prázdný, jste prozrazen a budete zastřelen!!!
Na začátku mise a naším úkolem je předvést platné dokumenty oficírovi nedaleko od skladiště (Lager Haus). Vyběhněte tedy na náměstíčko a běžte mírně doleva a pod římsou otevřete prostřední dveře -> tam položíme dokumenty na stůl [cesta do místnosti je na mapě oranžovou barvou]; (v této místnosti se také nachází tajný vchod do sklípečku plného alkoholu:-))). Až dokumenty předáte, běžte zpátky tam, kde mise začínala a počkejte na dva vojáky, kteří vám řeknou, že je vše OK. Nyní se vydáme za agentkou, vaším spojencem na hradě, které sídlí v nedaleké knihovně (na mapě je cesta vyznačena červenou barvou);(také obrázek č. 5). Až budete u agentky, řekněte poznávací heslo "Aquitenie" (óó, jako James Bond), ona Vás pozná a Vaším úkolem bude následovat ji až k dokumentům (na mapě je cesta vyznačena modře). Seberte dokumenty, zadejte agentce příkaz "Pojď za mnou, Fallow me" a uložte si to. Teď už jen zbývá dojít k bráně a protože Vás s dokumenty uvidí, neuniknete střelbě. . . Tak to tam trochu vyčistěte!!!

*pozn. :Illusion Softworks pro nás do hradu připravil dvě zajímavá místečka Vy byste je měli určitě navštívit. Na mapě jsou vyznačena zvláštní kytičkou a obě jsou schována pod plachtou na zdi. . . Tak do toho!Normandie

1. mise - operace Overlord (Maják)

Úkoly:

 • Zničit všechna aktivní děla
 • Zničit ostatní děla
 • Zapnout generátor proudu pro maják
 • Zapnout maják

Dobrovolné úkoly:

 • Zničit protiletadlovou obranu pevnosti

Doporučené vybavení:

Vzhledem k tomu, že misi začínáte pod vodou a nemůžete tudíž mít baťůžek, musíte se smířit jen s tím nejnutnějším, neopoměňte si ale vzít hodně střeliva - to je zde velice potřebné. Hodí se zbraně s malým dosahem, tedy samopaly.


Mapa:
Návod:

Do pevnosti se jednoduše dostanete jedním ze dvou podvodních vstupů (můžete také po žebříku na molo, to ale nedoporučuji). Tyto vstupy ústí v podzemí pevnosti, tam se ale vůbec nezdržujte a snažte se rychle dostat do přízemí. Nejlepší je hned tam vyřešit nejdůležitější záležitosti a vzít si ze skladu tři další výbušniny (míst na výbušniny je na mapě 6 ale stačí vám jich vlastně jen 5) a následně se ze skladu zadními dvířky vypravit do místnosti plné staré výpočetní techniky, kde se za dveřmi na levé straně nachází generátor proudu pro maják. Tradá, jeden úkol splněn.
Po této akcičce se vydejte do prvního patra, celé ho důkladně pročistěte a zároveň pokládejte výbušniny. Děla se nachází POUZE v prvním patře. Jakmile jsou odpálena tyto děla, měli byste mít splněné další dva úkoly a to zničení aktivních a zbylých děl.
Poté doporučuji splnění dobrovolného úkolu. Ten splníte tím, že se vypravíte do druhého patra, což je vlastně střecha pevnosti a tam všechny postřílíte. Pokud u sebe nemáte nic dalekopalného, jednoduše sedněte za flak a sestřelte z majáku snipera. Tak, hotovo.
Nyní zase zpátky ven z pevnosti, po mostě k majáku, do majáku, zabíte muže s granátem, který křepčí nahoře a zapněte maják. Pakzbývá jediné, a to shromáždit tým v únikové zóně. Ta je označena modrým křížkem. To je vše.


2. mise - operace Overlord (Bankovní přepadení)

Úkoly:

 • zneškodněte snipery na střechách
 • kontaktujte spojence ukryté v bance
 • braňte spojence
 • vyčkejte posily

Dobrovolné úkoly:

 • zničte nepřátelský tank

Mapa:
Doporučené vybavení:

Bohužel vám nastavení vybavení pro tuto misi neumožňuje zařadit do výstroje kompas, takže se budete muset obejít bez něj. Co se ale toho ostatního týče, doporučuji nějakou tu lékárničku - ta se hodí vždy - a do výzbroje zařaď nejlépe nějakou poloautomatku nebo samopal - sniperka se hodí bohužel jen v některých částech.


Návod:

Co se přesného postupového plánu pro tuto misi týče, nemá přílišnou cenu popisovat, kde, za jakým rohem a v jakém okně se nachází nepřítel. Tohle budu popisovat jen velice skromně. V této misi se ale musíte hluboce soustředit na způsob pohybu, jaký využíváte, skrývat se za terénními překážkami a používat správné příkazy pro svůj tým ("kryjte se" rozhodně nezůstane bez užitku).
Misi samotnou začínáte v opuštěné a velice poškozené budově. Vypravte se ven na ulici, a tam bedlivě sledujte, kde se co hýbe, neboť po chvíli se objeví nejméně tři vojáci. Prohlídněte všechna okna a balkónky v dohledu, a to velice zodpovědně. Pokud jste si jisti, že nikde nikdo není, přesuňte se do podloubíčka nedaleko od vás a opět prohlédněte všechna okna v dohledu... V tomto duchu probíhá téměř celá mise, připomenu tedy jen nezbytné krytí a také fakt, že na kostelní věži v dálce je odstřelovač. Já ho vždy odpravím jedním z kulometů v jednom z oken. Samozřejmě to půjde i puškou.
Druhá část mise spočívá v obraně banky a spojenců, kteří se v ní kryjí před útočícími vojsky :-) Ještě před tím, než na vás nepřátelé začnou útočit si z beden, které se nacházejí v přízemí banky naberte jednu bazuku a náboje. Pak doporučuji přesunout se do horního patra a vběhnout na balkón. Odtud máte celkem dobrý rozhled, takže jen vyčkávejte a pak palte. Pozor na granáty, které občas přilétají. Nebojte se zapojit i tým, zdržujte se ale radši pouze v prostorách banky.
Po chvíli se na náměstíčku objeví tank typu Pzkpfw VI, využijte tedy chvíle, kdy je jeho věž "zády" k vám a střelte do jakési bedýnky na věži bazookou(u pouštní úpravy tohoto tanku na té bedýnce je ještě písmeno "A", pamatujete?). Vše je vyřešeno (pravděpodobně:-). Teď ještě chvíli vzdorujte 7. polní divizi a objeví se druhý tank - tentokrát ovšem Sherman a jste zachráněni!! To je vše.Československo

1. mise - Operace Liberator (Začátek konce)

Úkoly:

 • Co nejrychleji zachraňte Třebíšského
 • Shormažděte se v únikové oblasti

Mapa:
Doporučené vybavení:

Jako klasicky je důležité umění výběru zbraní ve vyváženém poměru, jelikož tyto zbraně vás budou provázet po vícero misích. Doporučuji proto výběr 1x Odstřelovací puška dle gusta (Springfield s optikou nebo Enfield s optikou), potom Sten s tlumičem, De.Lisle CC. A Bren gun. Do všeho dostatek munice, pak také nějaké ty lékárny pro zdravotníka, kompasy, pár dalekohledů, pro odstřelovače pistoli (pro ostatní radši víc munice) a helmy, které výrazně snižují hitpoints při zásahu do hlavy.


Návod:

První mise v Čechách Vás zavede do vesnice Liptákov, která mimochodem byla dělaná přesně podle jedné vesnice nedaleko Brna. Po krátkém videu se váš tým přesune ke kolejím do trávy, kde dostanete do ruky ovládání. Hned první hlídka je několik málo metrů od vás za mírným kopečkem, jsou to dva vojáci hlídající příjezdovou cestu. Nyní je potřeba si zvolit váš styl postupu. Specielně pro tento návod jsem misi dohrál na více způsobů a tak budu mluvit přímo z vlastní zkušenosti co jde a co nejde.
Pokud si zvolíte postup tichý a nenápadný, zakažte všem vojákům střelbu a řekněte jim, ať Vás následují potichu. Potom vezměte oba vojáky s tichou zbraní, připližte se k hlídce tak blízko, aby vás ještě neviděli, ale aby byla jistota, že AI svůj cíl zasáhne dřív, než by si náckové stihli vzít do ruky zbraně. Proč AI vysvětlím za chvíli. Ještě než vystřelíte, nechte projet zásobování přes koleje, kudy ale nejdřív projede vlak. Řidiče se mi stejně nikdy nepodařilo přinutit se vzdát a tak je zbytečné zbytečně přivolávat nepříjemnosti… tedy, pokud se cítíte, vystřelte pár nábojů i po vozidle a řidiče musíte zabít dřív, než vám uteče směrem do vesnice. K zabití hlídky tak, abych nezpůsobil poplach se mi bezkonkurenčně nejvíc osvědčil taktický mód, jelikož jinak dva vojáky najednou ovládat nemůžete. Když jste úspěšně zlikvidovali hlídku, ovládání přepněte na vojáka se Stenem a plazte se okolo budky vyhibkáře pořád co nejvíc zarytý do trávy a opatrně se přesuňte na pravou stranu silnice, kde se pak můžete bezpečně plazit až narazíte na křižovatku. Smůla je na ní v tom, že jí hlídají další dva vojáci, kteří se nikam ani nehnou. Tedy metodou pokus-omyl jsem díky bohu napoprvé zjistil, že když se poplazíte směrem ven z vesnice (pořád v trávě), ještě tak metr nebo dva od chvíle kdy se vám objeví varování, že opouštíte vesnici a přeplazíte silnici až na druhou stranu zase do trávy, neuvidí vás a vy se můžete dál plazit, podobným způsobem přes další silnici (vždy vyčkejte až se hlídka otočí zády, až na pár vyjímek se to pokaždé stane) a proplazte se až k budově označené na mapě písmenem B. Až na její vzdálenější roh do trávy. Tady se mi už ale kupodivu nikdy nepodařilo dostat se dál potichu. Vím že to jde, ale nikde jsem neměl příležitost získat nepřátelskou uniformu, jelikož jsem zjistil, že poplach „Pozor, jsou tady Britové“ se spouští po určitém čase, nikoli činu. Tak tedy, odtud vyběhněte směrem k oknu (až bude hlídka na druhém rohu trávníku se zbraní na zádech) a vlezte přes okno dovnitř, vyběhněte nahoru po schodech a na potkání střílejte. V tuto chvíli již totiž poběží poplach a všichni po vás půjdou. Doběhněte až do zadního pokoje a zlikvidujte dva důstojníky, kteří vyslýchají Třebíšského. Jděte k němu, spustí se animace. Třebíšský vždy umře, s tím nic nenaděláte. Jakmile vám řekne svoje, jděte opatrně přes místnosti až do té co je nejblíže schodům, kde se velice dobře likvidují přicházející vojáci. Až bude před dveřmi ležet horda mrtvol (takových 10-15 nácků) vyběhněte schválně s namířenou zbraní na schody před dveře, věřím, že vojáci nebo voják stojící zrovna na schodech se Vám vzdá, stejně jako tu učinil párek stojící před mým laufem. Pokud ne, zabijte je a počkejte na další. Pokud by se vám nevzdal nikdo, máte pár možností. Buď obětujete jednoho z družstva, jelikož je tam sám, nebo se zkusíte probít stejnou cestou odkud jste přišli (bude tam nejmíň nepřátel) no a nebo budete ještě dál vyčkávat. Pokud se vzdají, zajměte je, vezměte si oblečení, svoje zbraně vyměňte za jejich a všechno svoje vybavení snad kromě lékárničky nechte na místě (proto doporučuji, aby toho s sebou moc neměl) a v klidu se vydejte zpět ke svému týmu, když půjdete trošku dál směrem po kolejích či silnici, mise bude úspěšně splněna! (Jirka0015)

Další možnost postupu je trošku hlasitější. Před sebou uvidíte dva vojáky Wehrmachtu, jak se spolu nezávazně baví a pokuřují při tom. Je na vás, jestli je hned odstraníte nebo počkáte, až za chvíli přijede nákladní Opel a zastaví u nich. V podstatě to nemá žádný vliv na další průběh mise, když je potichu zastřelíte a pak vystřelíte na přijíždějící náklaďák, protože po prvním výstřelu řidič uteče strachy pryč. Vpravo vedlepokuřujících vojáků je přejezd přes koleje. Dejte pozor na projíždějící vlak, ať vás na kolejích nepřejede. Hned u přejezdu je domek, ve kterém je závorář. Ten vám řekne, že Třebíšského odvedli do hlavní nádražní budovy. Na mapce je to znázorněno č. 2. Vraťte se zpátky na křižovatku u náklaďáku a pokračujte ve směru šipky na mapce. Pokud půjdete cestou za domkem, u přejezdu narazíte na silný odpor hlídek vojáků. Snažte se nedělat hluk, jinak se může stát, že zabijí Třebíšského. Pokračujte podle šipek, až se dostanete k nádražní budově. V tuto chvílí musíte spěchat, protože se už určitě spustil poplach a vojáci Wehrmachtu vás hledají. Po vstupu do haly se dejte doleva po schodech, až narazíte na kanceláře. Úplně na konci v poslední kanceláři vás čekají dva důstojníci SS se spoutaným Třebíšským. Po zabití těchto oficírů v košilích se spustí animace, ve které se Třebíšský omlouvá a řekne vám, že tajné dokumenty má u sebe Gunter von Freiberg. Pak zemře. Vaším posledním úkolem je dostat se zpátky do bodu 1, kde jste začínali. Při cestě nazpátek si dávejte pozor na posily. V této misi nejvíc využijete zbraní s tlumičem (Sten + tlumič, DeLisle). (Jen1k_Prc1k)


2. mise - Operace Liberator (Vlak do pekel)

Úkoly:

 • Najděte Guntera von Freiberga

Nepovinné úkoly:

 • Nalezněte dokumenty

Mapa:
Doporučené vybavení:

Nejlépe samopal. S puškou se zde moc ohánět nemůžete a sniperka se nehodí vůbec. Opravdu doporučuji samopal případně kombinaci s pistolí. Velmi se také hodí granáty.


Návod:

V této misi máte za úkol zajmout Guntera von Freiberg. Po úvodní animaci začínáte na plošině nad vjezdem do tunelu, na mapce značka 1. V této misi se nemusíte obávat prozrazení, protože Němci stejně vědí, že jsou přepadeni. Takže neváhejte a jakmile uvidíte nějakého vojáka, okamžitě ho zlikvidujte (dolu z plošinky se dostanete tak, že slezete po bednách, které jsou na pravé straně výjezdu z tunelu). Postupujte směrem dovnitř tunelu. Dejte si pozor na temná zákoutí v tunelu nebo na vagónech. V osobních vagónech se nacházejí důstojníci, takže si dávejte pozor, ať vám to Parabelou nenapálí do zad. V jednom z osobních vagonů je mrtvý důstojník, který má u sebe dokumenty. Nezapomeňte je sebrat. Systematicky pokračujte v likvidaci nepřátel až na konec tunelu a vlaku. V třetím vagonu od konce, na mapce značka 2, se v zavřeném dobytčáku schovává Gunter von Freiberg. Zajměte ho a další mise v Protektorátu je za vámi. Dobrá rada na závěr. Využívejte toho, že když si lehnete na zem, tak uvidíte mezi koly vagonů i nohy nebo těla vojáků Wehrmachtu. Bez sebezapření je zneškodněte. Dále můžete vlézt na střechu vagonů. V této misi nejvíce využijete rychlopalné zbraně, samopaly, ale i lehký kulomet. Nezapomeňte na granáty, v tunelu je s nimi sranda.


3. mise - Operace Liberator (Obchod)

Úkoly:

 • Vybijte všechny
 • Dopravte Freiberga do vily (později)

Mapa:
Doporučená výbava:

Klasika co potřebujte na ostatní mise a jako zbraň nějakou tu pušku, samopal... V podstatě cokoli včetně nějakých granátů. Jediné, co asi příliš neoceníte je sniperka a protitankové zbraně!


Návod:

Tato mise není příliš obtížná, zvláště zde není žádný problém, který by mohl zatížit váš mozek. Akci začínáte v leže nedaleko pily a vily :-) a míříte na asfaltku plnou nepřátel. Vzhledem k tomu, že úkolem je všechny pobít, doporučuji je odstranit. Následně je dobré udělat si přehled o ostatních nepřátelích a to jak těch na pravé straně v malém hájku, tak o těch, kteří jsou na levé straně u dřevěných domků (v těch jsou mimochodem dva zajatci, kteří i v anglické verzi hezky řeknou "Prosim nezabijejte mne"). Co se mne týče, svůj obvyklý postup vedu právě kolem těchto srubů. Osražitost je opravdu velice důležitá, neboť nepřátel je docela dost. Po hrubém vybití venkovních pozemků musí následovat proběhnutí všech budov na mapě - garáží i vily a pokud ani po vyčištění těchto prostorů nemáte splněný úkoly, musíte obejít přilehlé pozemky, kde pravděpodobně na někoho narazíte. Až dosud problém není, nyní ale nastává část, která někomu dělá problém - dopravení Freiberga do vily. Dáte jednoduše příkaz "následujte mne" a doběhnete do vily, ovšem musí za vámi běžet i CELÝ TÝM! Jakmile jsou tedy opravdu všichni ve vile, mise končí.


4. mise - operace Liberator (Jarmark)

Úkoly:

 • Zabijte všechny (nepřátele :-))

Nepovinné úkoly:

 • Najděte odcizené klenoty

Mapa:
Doporučené vybavení:

Mise je plná nepřátel a proto doporučuji solidně vybavit medika, nabrat si také hodně nábojů a to nejlépe do pušky (pokud si nechcete brát dvě zbraně), jinak do sniperky a samopalu. Kvůli početnosti nepřátel se vám celkem vyplatí sehnat si nepřátelskou uniformu - o to nebude nouze.


Návod:

Vzhledem k jednoduchosti úkolu vám zde nebudu zbytečně radit, nehledě na to, že bych ani nedokázal přesně popsat, kde kdo je. Jediné, s čím poradím je to, že na mapě je zhruba celkem 40 nepřátel, můžete si je tedy počítat :-). Na obrázku mapy výše jsem vyznačil sklad - je to jedna z budov ve městečku, která je zamořena nepřáteli, takže je třeba ji vyčistit. Další z takovýchto budov je onene statek s klenoty - také na mapě. V kostele, který se nachází v centru vesničky je odstřelovač a kulometčík, takže pozor na ně, s tím by ale neměl být problém. Na mapě je ještě pár budov, do kterých je možno vlézt a ty poznáte tak, že mají průhledná okna :-), nebo že po vás z nich někdo střílí. Jinak je většina nepřátel venku, jediná cesta jak je všechny najít je tedy důkladně proběhnout celou mapu,
Není ale radno zapomínat na chlévy a podobné malé místnosti. Je opravdu třeba prolézt naprosto všechno - nezapomenout na nic. Pravděpodobně se vám stane, že se vám pořád bude někdo skrývat. S tím ale pomoci nedokážu.


5. Mise - Operace Liberátor (Noční Lovec)

Úkoly:

 • Zničit všechna vozidla
 • Nikdo nesmí uniknout z vesnice

Mapa:

Červená - Záčátek mise
Modrá - Kolona (stojící)
Zelená - Bedny s minami a dalsším
Žlutá - Hlídka v tráve a halftruck
Černá - trasa druhé kolony
Fialová - Zátaras z halftrucku a minDoporučené vybavení:

V kampani dostanete zbraně od minule, pokud tuto misi hrajete jako samostatnou, doporučuji vybrat si následovně: (a pokud hrajete kampaň, doporučuji se takhle podobně vybavit od nepřátel) 1x Sniperka dle gusta, 1x ZB26, 1x MP 44 a nakonec Bazooka. Do všeho samozřejmě dost munice (do Bazooky stačí jedna rána, stejně je ve výsledku jen jako taková „pojistka“) potom klasicky helmy, kompasy, pro snipera ani pistolka být nemusí, ale hlavně si naberte nějaké protitankové miny!


Návod:

Tato mise přímo navazuje na misi předchozí a odehrává se ve stejné vesnici, jenže v noci…
Na začátku se objevíte nahoře ve vesnici, několik desítek metrů od Německých pozic. Vrhněte se tedy vstříc a pobijte je klidně i nahlas. Několik vojáků stojí na silnici a jeden nebo dva za plotem, na něj pozor! Další stojí na silnici také, ale již o kousek níž, to je v intru zmiňovaná hlídka na dolní straně ulice. Je to ovšem jen část, další dva vojáci se zákeřně nacházejí ve vysoké trávě o kus dál na rohu ulice. Tam také stojí halftruck, který později využijete a proto si ho dovezte ke koloně vedle statku. Jeden nácek je také v jednom z pokojů statku, také je ho potřeba zlikvidovat, ale pozor, kryje se za převráceným stolem! Vezměte ještě několik protitankových min z bedny u trucku, klidně odhoďte i nějaké zbraně. Nasedněte do dvou vozidel a uhánějte po silnici nahoru a doleva, až narazíte na druhý konec mapy, tedy křižovatku tvaru „T“, zajeďte par metrů doleva a postavte halftruck napříč silnicí až k plotu. Na zbytek silnice nasázejte alespoň 6 min, aby byla větší pravděpodobnost, že na některou z nich tank najede., potom pošlete vojáka s MP44 dozadu ke strážní budce, ale na pravou stranu silnice (neboli naproti budce) ho položte k rohu chalupy. Druhého s bazukou dejte přímo ke strážní budce, jako pojistku proti tanku. Zbytek skupiny si vezme druhé vozidlo a zajede s ním zpátky pro zbraně (pokud některý z vojáků, co mají být u strážní budky odhodil zbraně, tak se pro ně musí vrátit a zajet si nazpátek k budce), odkud pak pojedou pořád po okraji mapy po silnici, jako by chtěli dojet do druhého rohu než je strážní budka. Asi v polovině ulice, která vede do zmíněného rohu se ukáže krátká animace a kolona vjede do vesnice. Stačí tedy vystoupit z vozidla a lehnout na silnici. Sniperem a kulometem postřílet vše co se bude chtít přiblížit. Pokud již bude klid, můžete se podívat na druhou skupinu vojáků, jestli probíhá vše v pořádku. U mě to vyšlo několikrát a bez problémů, takže by již v tuto chvíli měla být mise úspěšně dokončena!


6. Mise - Operace Liberátor (Zúčtování)

Úkoly:

 • Seskup své vojáky v bunkru
 • Získej dokumenty
 • Shromáždi své vojáky v únikové oblasti

Mapa:

Žlutá - Místo, kde začínáte
Černá - Stany
Zelená - Radiostanice
Červená - Tank
Červené výseče - Minová pole
Modrá - Část bunkru, kde najdete dokumentyDoporučené vybavení:

Na zbraních není pořádně co vylepšovat, protože pokud hrajete kampaň, dostanete zbraně takové, jaké jste si ukořistili na konci předcházející mise. Pokud ovšem máte tu možnost si zbraně navolit, arzenál se oproti jiným misím trošku liší. Nepotřebujete totiž žádný těžký kulomet ani bazuku. Bohatě si vystačíte s klasickou puškou s teleskopem, dvěma Steny s tlumičem a jednou MP 44, řekněme. Jako obvykle pak ostatní vybavení jako jsou kompasy, helmy nebo lékárničky.


Návod:

V ruce chladná, kovová zbraň, na tváři kravavá stopa po nedávném boji muž proti muži. Vy, lépe řečeno váš čtyřčlenný tým, se dostáváte na kopec, odkud po své pravici můžete pohodlně dohlédnout na v brífingu zmíněnou radiostanici střeženou tankem. Ten bude Váším cílem, Vaší volbou mezi rachotícím motorem tanku, který spolu se zvuky těžkého kulometu a děla odstraní vše živé, nebo akci elitní čtyřčlenné jednotky v přímém boji. Pokud čtete tento návod, jistě nepohrdnete snažšímu řešení, které v sobě skýtá právě onen tank! K tomu, abyste ho získali, potřebujete svoji jednotku přesunout podél okraje mapy pokud možno vleže a s příkazem nestřílet přesně naproti stanici, respektive k jejímu zadnímu konci. Z uctivé vzdálenosti přikažte ve vhodnou chvíli střílet a sám začněte také. Ale to až potom, co si na kříži teleskopu ustálíte hlavu jednoho z posádky tanku. když vše půjde tak jak má, pročistíte radistanici a ukradnete již zmiňovaný tank! Tím jste zároveň splnili nepovinný úkol. Vyražte směrem ke stanům a předkem tanku vždy směřujte proti nepříteli, jelikož odtamtud bude automaticky pálit váš kulometčík! zajeďte ke stanům, vše vyčistěte a namiřte tank proti bunkru. Kulometčík vykoná svou práci a vy musíte vystoupit. Cesta je totiž posetá protitankovými minami, tráva pak občas nějakou tou minou protipěchotní. Nezapomeňte vystřílet kulometná hnízda a můžete vejít. Hned za dveřmi Vás potká první návštěva, mně se pokaždé vzdala. Poté jděte dveřmi doleva, dostanete se dovnitř těch velkých vrat, které jste viděli zvenčí. Poté dveřmi naproti do dlouhé úzké chodby, kde mají koleje pro dopravu munice. Tou až nakonec (dveře si klidně projděte, ale nemusíte) a dveřmi doprava (jedno kterými). Vystřílejte opatrně asi 5 vojáků a vyražte po schodech nahoru, kde už vás napravo v chodbě bude čekat důstojník. Zabte jej dřív než on Vás a vezměte mu dokumenty. Tímto mise končí, zdálo by se, ale není tomu tak. Samozřejmě vás ještě animace hodí ke vchodu do bunkru a pošle na Vás bandu Rusů, kteří pro své nadřízené potřebují ty dokumenty, co jste Vy před chvílí získali! Tedy, myslím si, že není nic snazšího než zasednout ke kulometu po levé straně a vystřílet co to dá. Jednoho z komanda pak postavit k tomu uprostřed a je to pojištěno. Potom stačí vzít jeden raketomet, co se opírá o zeď, a vyrazit po cestě proti samohybnému dělu. Pokud by snad byl ještě nějaký odpor, elegantně ho zlikvidujte například puškou s teleskopem. Misi dokončíte zničením ruského tanku.
Ano, nyní již opravdu celá kampaň končí! Gratuluji.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dokumenty

(Josef Vilímek, 18. 11. 2012 19:35)

Prosím hraji hru Hidden and Dangerous 2 na 3.obtížnost a českou verzi mám, také patch 1.12 a v misi Letiště v průběhu nemůžu najít ty dokumenty o Shumannovi odletu prosím o pomoc :D

Re: Dokumenty

(Hanys, 1. 4. 2013 11:35)

občas se tam stává chyba,nutný restrat celé mise a doufat že budou na tom stole kde mají být ;) další možnost je prohledávat všechny mrtvé jetli ji nemá některý z nich u sebe

PIČUSEK

(, 21. 6. 2011 13:06)

PÍČUSEK, CO TO UMÍ AKORÁT OKOPÍROVAT Z BONUSWEBU, A NEODCITOVAT ZDROJ JE HEZKÁ SVINĚ!!! ZA TOHLE SE AJI PLATÍ DOST VYSOKÝ POKUTY, ZAMRDANČE BLBÁ!

Re: PIČUSEK

(Pepison, 14. 3. 2013 19:20)

tak ty mas dost ..... a za urazky by si mohl byt dost slusne popotahovan

Dokumenty

(Josef Vilímek, 18. 11. 2012 19:35)

Prosím hraji hru Hidden and Dangerous 2 na 3.obtížnost a českou verzi mám, také patch 1.12 a v misi Letiště v průběhu nemůžu najít ty dokumenty o Shumannovi odletu prosím o pomoc :D